آمادگی برای برگزاری لیگ‌های استان و رده‌های سنی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد / موافقت و جانمایی ۹ زمین جدید بسکتبال خیابانی در گیلان

تاریخ : 5 تیر 1399, 10:10 نویسنده : admincrm بازدیدها : 81 نظرات : 0 موضوع : خبرها / اخبار بانوان / اخبار شهرستان ها / اخبار داوران
  • 0
  • 0
اولین نشست رییس هیات بسکتبال گیلان با روسای کمیته‌های هیات استان در سال جدید عصر دیروز (چهارشنبه) برگزار شد.

دکتر محمد رفیعی در این نشست با اشاره به تداوم برنامه‌های هیات برای توسعه بسکتبال گیلان گفت : حدود 5 ماهی میشد که از فعالیت‌های ورزشی فاصله داشتیم اما پیگیری‌های هیات در جهت پیشرفت بسکتبال استان هرگز متوقف نشد و در ایام کرونایی هم پیگیر مسائل و مشکلات خانواده بسکتبال بودیم.

وی افزود: با تمام چالش‌ها و فشارها و خسارت‌هایی که جامعه ورزش متحمل شد اما ورزش و بسکتبال ادامه دارد و برای جبران عقب ماندگی‌ها میبایست مشارکت حداکثری همه اعضا را دوباره شاهد باشیم تا با دقت و رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی، چراغ بسکتبال در گیلان روشن بماند.

رییس هیات بسکتبال استان گیلان با انتقاد از ابطال ناگهانی لیگ دسته یک و دو بسکتبال بیان کرد : نمایندگان استان سختی‌ها و چالش‌های بسیاری را تا رسیدن به این مرحله تجربه کردند و در رده خود از بخت‌های اصلی صعود به شمار میرفتند و با وجود مصائب بسیاری که در زمینه جذب سرمایه گذار و اسپانسر وجود دارد از متولیان انتظار میرفت تا تصمیم معقولانه‌تری اتخاذ نمایند.

رفیعی ادامه داد : هر چند این چندماه امکان برگزاری مسابقات وجود نداشت اما هیات استان تلاش کرد با برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات مختلف بصورت مجازی و خانگی، فضای شور و نشاط بسکتبالی را در استان حفظ نماید. وی همچنین از برگزاری اولین دوره مسابقات بسکتبال الکترونیک در تابستان جاری خبرداد.

رییس هیات بسکتبال گیلان به روند تمرینات باشگاه‌های بسکتبال و وضعیت برگزاری لیگ‌های استان اشاره کرد و گفت: مطابق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا در ورزش و فدراسیون بسکتبال و طی هماهنگی‌های بعمل آمده با علوم پزشکی استان این امکان فراهم است تا با رعایت جدی ملاحظات و پروتکل‌های بهداشتی بتوانیم لیگ‌های بانوان و آقایان استان و رده‌های سنی را نیز برگزار کنیم.

رفیعی افزود: در صورت برگزاری لیگ میبایست بازی‌ها بدون تماشاگر و تحت نظارت و تدابیر خاص برگزار شود.

وی با اعلام اختصاص 9 زمین برای احداث و تجهیز بصورت بسکتبال خیابانی از سوی اداره کل ورزش و جوانان به هیات بسکتبال خبرداد و خاطر نشان کرد : خوشبختانه توانستیم موافقت و جانمایی ۹ زمین جدید خیابانی در رشت، کوچصفهان، آستانه اشرفیه، انزلی، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل را از اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان برای آماده‌سازی و تجهیز اخذ نماییم.

در ادامه هر یک از روسای کمیته‌های هیات بسکتبال استان گیلان به بیان نظرات و مسائل مربوط به حوزه خود پرداختند.

در پایان این جلسه طی حکمی از سوی دکتر رفیعی، امین یزدانی از بازیکنان قدیمی بسکتبال گیلان به سمت معاون اجرایی هیات بسکتبال گیلان منصوب و معرفی شد.

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود